Integracje WordPress – 6 przydatnych narzędzi

sport-2467183_1920

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

WordPress ze względu na swoją olbrzymią popularność, charakteryzuje się szeroką gamą zewnętrznych dostawców rozwiązań, którzy oferują integrację z tą platformą dzięki czemu posiadając stronę wykonaną w oparciu o CMS WordPress nie musimy się martwić czy znajdziemy ciekawy czat na stronę czy wtyczkę wspomagającą pozycjonowanie. W tym artykule omówimy sobie kilka przydatnych narzędzi, które w darmowy sposób możesz zaimplementować w swojej witrynie WordPress i zwiększać swoje przychody dzięki jeszcze wyższym współczynniku konwersji. Przejdźmy sobie po kilku z nich.

W tym artykule

  1. Chat
  2. Newsletter
  3. Yoast SEO
  4. HotJar
  5. WPML
  6. Google Analytics

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

1. Czat

Czat na stronie WordPress to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu Twoi Klienci mogą się z Tobą szybko skontaktować. Do dyspozycji na rynku jest wiele rozwiązań zarówno płatnych i darmowych.

Jeżeli chcesz zintegrować swoją witrynę z Facebook Chat możesz to zrobić według oficjalnej instrukcji dostępnej na stronie Facebooka lub skorzystać z wtyczki, która to umożliwia. My zalecamy jednak bezpośrednie wklejenie wygenerowanego kodu do witryny, aby uniknąć instalacji kolejnej wtyczki wpływającej na wydajność całej strony/sklepu WordPress.

Facebook Chat

Alternatywną opcją jest darmowy czat na żywo od Tawk.to. Możesz skonfigurować widget wyświetlany na Twojej stronie, a także ustawić tekst który ma się pojawić po kilku sekundach, aby zachęcić przeglądającego do konwersacji. Tawk.to udostępnia platformę na komputery, przez którą możesz rozmawiać, a także aplikację mobilną do prowadzenia rozmów niezależnie od tego gdzie jesteś, mając przy sobie tylko smartfona.

Tawk.to

2. Newsletter

Zapewne, na jakiejkolwiek stronie się znalazłeś/aś była tam opcja “Zapisz się do newslettera”. To bardzo dobra opcja do prowadzenia marketingu i utrzymywania stałych relacji z osobami zainteresowanymi Twoimi usługami, którzy mogą wkrótce stać się także Twoimi Klientami. Warto jednak zachęcić Klientów do zapisania w niebanalny sposób – jak wiemy, ogromna ilość wiadomości, która wpływa do naszej skrzynki e-mailowej to nic interesującego, jednak jeżeli zachęcisz swoich przeglądających np. darmowym ebookiem lub zniżką na zakupy po zapisaniu się do newslettera, z pewnością wpłynie to pozytywnie na ilość zapisów. Zatem, jakiej wtyczki użyć?

Tutaj mamy do wyboru bardzo dużo opcji, a wiele zależy z jakiego narzędzia do mailingu korzystasz. Na rynku jest wiele rozwiązań takich jak Mailchimp, Freshmail, GetResponse czy ConvertKit. Każde z nich oferuje integrację z WordPressem, dlatego ogranicza Cię jedynie decyzja która firma będzie Twoim wyborem.

GetResponse

3. Yoast SEO

O wtyczce wspomagającej pozycjonowanie pisaliśmy już w tym artykule. Nasz poradnik zawiera wiele ważnych i interesujących zagadnień z zakresu pozycjonowania przy pomocy tego narzędzia.

Wtyczka Yoast SEO to prawdziwy “kombajn” gdy mowa o pozycjonowaniu witryny WordPress. Pozwala na konfigurację wielu istotnych elementów mających realny wpływ na Twoją pozycję w Google. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie, które zastąpi w zupełności działania optymalizacyjne takie jak np. pozyskiwanie linków zewnętrznych, jednak warto mieć ją w swojej witrynie, aby wygenerować mapę XML, kontrolować jakość treści czy słowa kluczowe.

Yoast SEO

4. Heatmap

Narzędzie, które posiada darmową wersję to na przykład HotJar. Możesz sprawdzić na początek czy spełnia Twoje oczekiwania, a później ewentualnie przejść na wyższy plan jeśli to konieczne. HotJar pozwala “śledzić” Twoich przeglądających czyli ich nagrywać, aby dowiedzieć się w jaki sposób przeglądają Twoją witrynę, gdzie przechodzą, na jakie przyciski zwracają uwagę. Dodatkowo, także w darmowym planie możesz wygenerować tzw. heatmap. Taka mapa to zrzut Twojej witryny z mapą ciepła prezentującą gdzie Twoi przeglądający najczęściej klikają. Świetne rozwiązanie pozwalające zrozumieć użytkowników Twojej strony lub sklepu WordPress. Dane możesz wykorzystać do analizy i ewentualnych ulepszeń.

HotJar

5. Wielojęzyczność

Jeżeli Twoje usługi/produkty są dystrybuowane także za granicę dla obcojęzycznych Klientów, Twoja witryna powinna być do tego przystosowana. Oznacza to, że użytkownicy w prosty sposób powinni mieć możliwość przełączenia języka i przeglądanie Twojej witryny w innym, swoim ojczystym. Za pomocą wtyczki WPML możesz sprawić, że Twoja witryna będzie dostępna w kilku językach, a jak to zrobić opisaliśmy w tym artykule.

Istnieją także darmowe alternatywy, które możesz wykorzystać. Mamy dla Ciebie poradnik przedstawiający 4 propozycje (w tym darmowe).

WPML

6. Google Analytics

To bardzo popularne narzędzie i zarazem niesamowicie użyteczne. Ma olbrzymią ilość funkcji, jednak jego głównym zadaniem jest prowadzenie statystyk ile osób przeglądało Twoją witrynę. To tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ narzędzie segmentuje Twoich przeglądających na podstawie płci, wieku, kraju (a nawet miejscowości), języka jakiego używają czy przeglądarki. 

W Google Analytics możesz także śledzić realizację swoich celów czyli na przykład ile osób przeszło do strony “Oferta”, następnie “Kontakt”, czego zwieńczeniem było wypełnienie formularza kontaktowego. 

Google Analytics

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Podsumowanie

Wiele narzędzi może usprawnić Twoją pracę w codziennym kontakcie z Klientami, a także analizować ich zachowania dzięki czemu będziesz w stanie lepiej rozumieć swoją grupę docelową i oferować im jeszcze lepsze usługi lub produkty. Pamiętaj, że to nie wszystkie narzędzia które możesz wykorzystać. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, polecamy Ci także nasz artykuł jak zwiększyć współczynnik konwersji w sklepie internetowym. Zajrzyj tam koniecznie!

Źródło: Pixabay

4.9/5 - (21 votes)
Picture of Aleksander Misky
Aleksander Misky
założyciel marki wordcare® , która pomaga firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.