Jak WordCare™ dba o środowisko?

Jak dbamy o środowisko

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Data publikacji

Nasza planeta jest póki co jedyną, na której możemy żyć, dlatego musimy o nią dbać. Bardzo dużą uwagę przykładamy dziś do segregowania śmieci, na zakupy zabieramy torbę wielokrotnego użytku, a podczas mycia zębów zakręcamy wodę. Niestety często jednak zapominamy o papierze.

Ze względu na specyfikę naszej firmy, w WordCare™ nie musimy drukować wiele dokumentów – tylko to co niezbędne. Wszystkie pozostałe dokumenty mogą zostać przecież przesłane emailem lub zapisane elektronicznie!

Dlatego też zwróciliśmy uwagę, które dokumenty są najczęściej drukowane i wyciągnęliśmy wnioski. Najwięcej papieru do tej pory zużywaliśmy na drukowanie umów. Każda umowa musiała zostać wydrukowana w dwóch egzemplarzach, w związku z czym rozpoczęcie współpracy obsługi dla jednej strony internetowej wymagało kilkunastu kartek papieru.

Uznaliśmy, że w XXI wieku można ten proces udoskonalić korzystając z bezpiecznych platform, dzięki którym umowę zawrzeć można elektronicznie

Obecnie korzystamy z narzędzia Autenti. Dzięki temu wysyłamy umowę na adres e-mail osób decyzyjnych w firmie, a następnie jest uwierzytelniany przez te osoby za pomocą służbowego adresu e-mail. To wygodne, proste w obsłudze i przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie pozwala nam przyczynić się do ograniczania zużywania zasobów naszej planety!

Kilka faktów o papierze: 

  •  93% papieru na świecie pochodzi z drzew
  • Jedno drzewo produkuje ilość tlenu niezbędną do życia trzem osobom
  • Przeciętny pracownik branży finansowej zużywa średnio ok. 1 kilograma papieru… dziennie
  • Gdyby zebrać cały zużyty w roku papier, można by wybudować 4-metrowy papierowy mur, który ciągnąłby się od Nowego Jorku do Kalifornii
  • Segment biurowy zużywa najwięcej papieru (wchodzą w to również katalogi, ulotki i tradycyjna korespondencja)
  • 50% śmieci produkowanych przez ludzi biznesu składa się z papieru
  • Gdybyśmy poddali recyklingowi połowę papieru obecnego na świecie, uratowaliśmy przed wycięciem 20 milionów akrów lasów
  • 95% danych światowego biznesu jest ciągle przechowywana w formie papierowej
  • Trzeba zużyć 5 litrów wody, żeby wyprodukować 1 kartkę papieru w formacie A4

 

Źródło danych: theworldcounts.com

Źródło zdjęcia: Pixabay

Aleksander Misky

Aleksander Misky

Właściciel i założyciel WordCare™ - firmy, pomagającej innym przedsiębiorcom w rozwijaniu biznesu poprzez stałą i kompleksową opiekę, wsparcie techniczne, przyspieszenie i zabezpieczenie stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Umów się na rozmowę
lub spotkanie on-line

Zamów dane do logowania

na adres otrzymasz link do witryny, dane do logowania oraz zgłoszenia próbne

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ