Jak WordCare™ dba o środowisko?

Jak dbamy o środowisko

Podziel się

Facebook
Twitter
LinkedIn

Data publikacji

Nasza planeta jest póki co jedyną, na której możemy żyć, dlatego musimy o nią dbać. Bardzo dużą uwagę przykładamy dziś do segregowania śmieci, na zakupy zabieramy torbę wielokrotnego użytku, a podczas mycia zębów zakręcamy wodę. Niestety często jednak zapominamy o papierze.

Po pierwsze – papier

Ze względu na specyfikę naszej firmy, w WordCare™ nie musimy drukować wiele dokumentów – tylko to co niezbędne. Wszystkie pozostałe dokumenty mogą zostać przecież przesłane emailem lub zapisane elektronicznie!

Dlatego też zwróciliśmy uwagę, które dokumenty są najczęściej drukowane i wyciągnęliśmy wnioski. Najwięcej papieru do tej pory zużywaliśmy na drukowanie umów. Każda umowa musiała zostać wydrukowana w dwóch egzemplarzach, w związku z czym rozpoczęcie współpracy obsługi dla jednej strony internetowej wymagało kilkunastu kartek papieru.

Uznaliśmy, że w XXI wieku można ten proces udoskonalić korzystając z bezpiecznych platform, dzięki którym umowę zawrzeć można elektronicznie

Obecnie korzystamy z narzędzia Autenti. Dzięki temu wysyłamy umowę na adres e-mail osób decyzyjnych w firmie, a następnie jest uwierzytelniany przez te osoby za pomocą służbowego adresu e-mail. To wygodne, proste w obsłudze i przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie pozwala nam przyczynić się do ograniczania zużywania zasobów naszej planety!

 

Podjęliśmy także kroki, aby stać się firmą Zero Waste! Przeczytaj więcej.

  

Kilka faktów o papierze: 

  •  93% papieru na świecie pochodzi z drzew
  • Jedno drzewo produkuje ilość tlenu niezbędną do życia trzem osobom
  • Przeciętny pracownik branży finansowej zużywa średnio ok. 1 kilograma papieru… dziennie
  • Gdyby zebrać cały zużyty w roku papier, można by wybudować 4-metrowy papierowy mur, który ciągnąłby się od Nowego Jorku do Kalifornii
  • Segment biurowy zużywa najwięcej papieru (wchodzą w to również katalogi, ulotki i tradycyjna korespondencja)
  • 50% śmieci produkowanych przez ludzi biznesu składa się z papieru
  • Gdybyśmy poddali recyklingowi połowę papieru obecnego na świecie, uratowaliśmy przed wycięciem 20 milionów akrów lasów
  • 95% danych światowego biznesu jest ciągle przechowywana w formie papierowej
  • Trzeba zużyć 5 litrów wody, żeby wyprodukować 1 kartkę papieru w formacie A4

Źródło danych: theworldcounts.com

Po drugie – drzewa

Za każde zamówienie pakietu opieki, WordCare™ sadzi jedno drzewo. Pragniemy przyczynić się sadzenia drzew w polskich lasach.

Chcesz posadzić z nami drzewo? ❤️  Wybierz swój pakiet opieki i zróbmy to razem! 🌱

Źródło zdjęcia: Pixabay

4.9/5 - (18 votes)
Aleksander Misky

Aleksander Misky

The owner and founder of WordCare ™ - a company that helps other entrepreneurs in developing their business through constant and comprehensive care, technical support, acceleration and security of WordPress websites and WooCommerce online stores.

Umów się na rozmowę
lub spotkanie on-line

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ