Jak uruchomić program lojalnościowy w WooCommerce? [poradnik WordPress]

woocommerce

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

WordPress to zdecydowanie jedna z najbardziej uniwersalnych opcji, dla każdego, kto planuje stworzenie nowej witryny internetowej. Ten CMS świetnie sprawdzi się w przypadku blogów, stron firmowych, a nawet dużych portali. Co więcej, dzięki wtyczce WooCommerce z łatwością możemy otworzyć również darmowy sklep internetowy.

O tym jak założyć taki sklep pisaliśmy już w artykule „WooCommerce, czyli sklep WordPress krok po kroku”, dziś natomiast przyjrzymy się temu, w jaki sposób uruchomić program lojalnościowy nagradzający naszych klientów punktami za dokonane zakupy. Zapraszamy!

W tym poradniku:

  • Co to jest program lojalnościowy WooCommerce?
  • Jak utworzyć program punktów lojalnościowych w WooCommerce?

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Co to jest program lojalnościowy WooCommerce?

Zacznijmy od podstaw: program lojalnościowy w WooCommerce pozwala nagradzać Twoich klientów za dokonywanie zakupów w sklepie internetowym. W tym celu na konto użytkownika po każdym zamówieniu doliczana jest określona liczba punktów programu lojalnościowego, które później klient może wymienić na różne korzyści. Jakie? Na przykład darmową wysyłkę, zniżkę na kolejne zakupy lub bezpłatny produkt o określonej wartości.

Jak utworzyć program punktów lojalnościowych w WooCommerce?

Niestety wtyczka WooCommerce nie posiada wbudowanej opcji tworzenia programów lojalnościowych, ale nic straconego, gdyż tutaj z pomocą przychodzi nam bogate repozytorium WordPress’a, gdzie znajdziemy wiele gotowych rozwiązań. W naszym przykładzie posłużymy się wtyczką Advanced Coupons, na której przykładzie krok po kroku pokażemy, jak taki program dodać do dowolnego sklepu korzystającego z WooCommerce.

1: Ściągnij i zainstaluj wtyczkę

Aby uruchomić program lojalnościowy, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować nowe konto na advancedcouponsplugin.com, a następnie ściągnąć, zainstalować i aktywować wtyczkę z poziomu panelu wp-admin Twojej strony.

2: Włącz program lojalnościowy w WooCommerce

Gdy zainstalujesz Advanced Coupons, przejdź do ustawień sklepu, klikając w panelu administracyjnym „WooCommerce » Settings”, a następnie w zakładce Advanced Coupons aktywuj program lojalnościowy (Loyality Program).

3: Określ stosunek ceny do zdobytych punktów

Trzeci czas zacząć dostosowywanie ustawień samego programu lojalnościowego. Aby wyświetlić dostępne funkcje, kliknij zakładkę „Loyalty Program”.

W pierwszym oknie (Price to points earned ratio) ustalisz, ile klient otrzyma punktów za każdą wydaną w sklepie złotówkę. Wartość domyślna to 1, czyli 1 punkt za każdy 1 PLN. Przykładowo, gdy ustawisz 10, to za każdą złotówkę klient otrzyma 10 punktów.

4: Określ stosunek liczby punktów do ceny

Po ustaleniu ilości otrzymywanych punktów należy zdefiniować ich wartość, co określa pole „Points to price redeemed ratio”. Wartość domyślna to 10, co oznacza, że klient musi wykorzystać 10 punktów, aby otrzymać 1 PLN zniżki.

5: Nazwij punkty i ustal zasady ich zdobywania

Kolejny etap to nadanie nazwy zdobywanym punktom oraz określenie zasad ich zdobywania. Przykładowo zaznaczając opcję wysyłki, koszt dostarczenia produktu również będzie przeliczany na punkty w programie.

W oknach „minimum threshold to earn points” oraz „minimum points allowed for redemption” określisz natomiast minimalną kwotę zakupów umożliwiającą zdobycie punktów, a także poziom, po którego przekroczeniu klient będzie mógł wymienić je na korzyści w sklepie.

5: Dostosuj komunikaty i okres wygaśnięcia punktów

To już prawie koniec. Teraz czas na dostosowanie komunikatów, jakie zobaczą Twoi klienci oraz ustalenie czasu ważności zdobytych punktów.

6: Dostosuj szczegóły dotyczące zdobywania punktów

Ostatni krok to dostosowanie działania programu, czyli określenia, po jakich czynnościach punkty zostaną naliczone, ilość punktów lojalnościowych przyznawanych za rejestrację oraz po pierwszym zakupie.

Na koniec zapisz zmiany klikając „Save changes” i Twój program lojalnościowy jest już gotowy!

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Podsumowanie

Czy warto dodać do swojego sklepu program lojalnościowy? Zdecydowanie tak, zwłaszcza gdy dopiero starasz się zbudować bazę powracających klientów. Jak widzisz, dodanie takiej funkcjonalności na stronie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Natomiast jeśli szukasz rozwiązań szytych na miarę, idealnie dostosowanych do Twoich potrzeb, chętnie służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami!

Zdjęcie: pexels.com

4.8/5 - (17 votes)
Picture of Adrian Jędrzejczyk
Adrian Jędrzejczyk
Pasjonat nowych technologii, a w wolnych chwilach także fotograf. Z przyjemnością pisze o WordPressie i możliwościach tej platformy. Gdy nie tworzy tekstów do publikacji internetowych ładuje akumulatory w bieszczadzkiej drewnianej chacie z dala od zgiełku miasta.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.