7 Wtyczek Social Media WordPress [2022]

social media

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

Prowadzisz sklep internetowy lub stronę firmową, ale zdajesz sobie, że w dzisiejszym cyfrowym świecie nieodłącznym działaniem marketingowym jest również obecność w social mediach więc szukasz rozwiązań które pozwolą Ci połączyć jedno z drugim. Dlatego ten artykuł jest dla Ciebie, który pozwoli Ci rozjaśnić przytłaczającą ilość dostępnych wtyczek. Wybraliśmy 7 najprzydatniejszych naszym zdaniem, które możesz rozważyć.

social media facebook GIF

W tym artykule:

  1. Czym kierować się przy wyborze wtyczki social media w WordPress?
  2. Top 7 najlepszych wtyczek social media
  3. Podsumowanie
opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Czym kierować się przy wyborze wtyczki social media w WordPress?

Każda wtyczka WordPress dodaje dodatkowy kod do witryny. Niestety, często wtyczki social media są „ciężkie” i znacznie wpływają na wydajność witryny. Wynika to z faktu, że muszą załadować sporo skryptów i arkuszy stylów, co nierzadko spowalnia witrynę. Zatem, trzeba znaleźć równowagę, aby wdrożenie wtyczki social media w konsekwencji nie spowolniło tak witryny, że obniży konwersję i wrażenie użytkownika.

Jak temu zaradzić? Przede wszystkim znaleźć odpowiednią wtyczkę, a także zoptymalizować witrynę pod katem prędkości.

Pewnie zadajesz sobie także pytanie, ile wtyczek WordPress zainstalować, aby nie „przeciążyć” witryny? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się więcej.

W przeciwieństwie do innych list najlepszych wtyczek, w dobraniu tych 10 wtyczek kierowaliśmy się w dużej mierze wyborem tych, które zostały stworzone z myślą o wydajności.

Top 7 najlepszych wtyczek social media

1. Smash Balloon Facebook Feed

Dostępna jest także bezpłatna wersja: https://wordpress.org/plugins/custom-facebook-feed/

Smash Balloon Facebook Feed pozwala zintegrować treści Facebooka z Twoją witryną WordPress. Jest to bardzo popularna wtyczka społecznościowa i śmiało możemy ją polecić.

Dzięki niej możesz wyświetlać treści, zdjęcia, filmy i albumy, a nawet wydarzenia na Facebooku.

Z punktu widzenia wydajności, mamy także dobrą informację – wszystkie obrazy są cache’owane, więc Twoja witryna będzie działać szybko.

2. Smash Balloon Instagram Feed

Dostępna jest także bezpłatna wersja: https://wordpress.org/plugins/instagram-feed/

Smash Balloon Instagram Feed to wtyczka tego samego producenta co w powyższym przypadku. Jest przeznaczona do wyświetlania postów z Instagrama. Również cechuje się bardzo wysoką popularnością i pozytywnym odbiorem. Nie obciąża nadmiernie witryny, ponieważ zdjęcia są cache’owane.

Plusem tej wtyczki jest także duża możliwość konfiguracji – możesz wybrać jeden z wielu dostępnych układów wyświetlanych treści.

3. Uncanny Automator

Dostępna jest także bezpłatna wersja: https://wordpress.org/plugins/uncanny-automator/

Uncanny Automator to rewelacyjna wtyczka do automatyzacji WordPress, która pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu dzięki możliwości połączenia witryny z ulubionymi aplikacjami. Możesz zautomatyzować rutynowe zadania w bardzo prosty sposób bez konieczności kodowania.

Możesz na przykład skonfigurować przepływ pracy, który automatycznie będzie udostępniał nowe posty na blogu na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

To jeszcze nie wszystko. Uncanny Automator pozwoli Ci również połączyć Twoją witrynę WordPress z dziesiątkami innych popularnych aplikacji, takich jak Arkusz Google, Slack, MailChimp , Zoom i nie tylko.

4. Novashare

Novashare to wtyczka WordPress, która pozwoli Ci udostępniać posty w portalach społecznościowych. Co ważne, witryna została wykonana tak, aby nie obniżać doświadczenia użytkownika poprzez spowolnienie witryny. Jest to bardzo dobrze zoptymalizowana wtyczka.

Co istotne, wtyczka jest zgodna z RODO i w pełni responsywna.

5. Nextend Social Login

Nextend Social Login to rewelacyjne i bardzo popularne rozwiązanie do wdrożenia metody logowania do WordPressa za pomocą mediów społecznościowych. Istnieje darmowa wersja wtyczka, jednak posiada okrojony zakres platform, które można zintegrować.

Wtyczka posiada obsługę logowania przez Facebooka, Google, Twitterem, a nawet obsługuje logowanie z innymi popularnymi platformami, takimi jak Apple, PayPal, LinkedIn, Slack, Amazon, Microsoft, Github, Discord i innymi.

Wtyczka posiada integrację z WooCommerce, a także umożliwia użytkownikom połączenia ich profilu WordPress w Twojej witrynie z profilem społecznościowym.

6. RafflePress

Dostępna jest także bezpłatna wersja: https://wordpress.org/plugins/rafflepress/

RafflePress to rewelacyjna wtyczka, która pomoże Ci zwiększyć liczbę obserwujących w mediach społecznościowych za pomocą konkursów oraz ruch w witrynie.

Wtyczka jest wyposażona w builder typu „przeciągnij i upuść”, aby pomóc Ci zdobyć więcej subskrybentów, zwiększyć zaangażowanie i zwiększyć ruch.

7. Better Click to Tweet

Better Click to Tweet to darmowa wtyczka, która pozwala dodać przeglądającym opcję tweet’owania. Jest to świetna wtyczka, oferująca jedną prostą funkcjonalność i działa na prawdę dobrze.

Jest w pełni kompatybilny z edytorem bloków, a także klasycznym edytorem. 

Podsumowanie

Powyższa lista prezentuje spis wtyczek, które są zarówno funkcjonalne jak i zoptymalizowane pod kątem wydajności. Jeśli szukasz wtyczek to publikowania treści z mediów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twitter to polecamy Smash Balloon. Niestety większość wtyczek jest płatnych, ale niektóre z nich posiadają darmowe wersje, jednak mogą działać w ograniczonym zakresie.

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Źródła: zdjęcie główne: Pixabay, gif – GIPHY

5/5 - (1 vote)
Aleksander Misky
Aleksander Misky
założyciel marki wordcare® , która pomaga firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.