5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na WWW

Kobieta z długopisem

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

Prowadzisz bloga, zajmujesz się pisaniem treści na strony internetowe, a może odpowiadasz za posty do social mediów? Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób podnieść jakość tworzonego przez siebie contentu, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Poznaj nasz autorski przegląd pięciu narzędzi, dzięki którym stworzysz angażujące, poprawne językowo, przyjazne dla użytkowników, a przy tym zgodne ze standardami SEO treści.

W tym artykule:

 1. Narzędzia do tworzenia contentu – w czym mogą pomóc?
 2. Przegląd aplikacji dla twórców treści – 5 najważniejszych narzędzi online
 3. AnswerThePublic – gdy potrzebujesz inspiracji
 4. LanguageTool – by pisać naprawdę bezbłędnie
 5. Surfer SEO – bo liczy się jakość
 6. Canva – gdy chcesz tworzyć ładne treści
 7. Plagiarism Checker – przepis na unikalny content
 8. Narzędzia do tworzenia treści – czy warto za nie płacić?

Artykuł powstał we współpracy z profesjonalną firmą świadczącą dla swoich klientów m.in. content marketing – Grupą TENSE

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Narzędzia do tworzenia contentu – w czym mogą pomóc?

Jeśli tworzenie treści do Internetu to dla Ciebie coś więcej niż tylko hobby, przedstawione tutaj narzędzia pomogą Ci w tworzeniu wartościowego, unikalnego i poprawnego językowo contentu. Wykorzystanie czegoś więcej niż tylko standardowego edytora tekstu pozwoli Ci również tworzyć artykuły, posty lub poradniki odpowiadające wytycznym twórców wyszukiwarki Google. Dzięki temu strona, na której publikowane są Twojej treści, ma szansę zdobyć wyższą pozycję w rankingu i ściągnąć jeszcze więcej zaangażowanych internautów.

Przegląd aplikacji dla twórców treści – 5 najważniejszych narzędzi online

Poniżej zebraliśmy pięć kluczowych dodatków, z których każdy pozwoli Ci zadbać o inny aspekt tworzonego przez Ciebie contentu. Większość omawianych rozwiązań jest całkowicie darmowa, jednak każde z nich za dodatkową opłatą daje dostęp do rozszerzonych możliwości. Szukasz przepisu na tworzenie jakościowych treści? Koniecznie przeczytaj ten tekst do końca!

AnswerThePublic – gdy potrzebujesz inspiracji

Znasz ten stan, gdy brakuje Ci inspiracji do pisania lub masz ciekawy temat, ale nie wiesz, w jaki sposób go rozwinąć? W sieci znajdziesz naprawdę wiele aplikacji, które lepiej lub gorzej pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem. Jedną z tych, na które z pewnością warto postawić, jest AnswerThePublic. To darmowe narzędzie, które na podstawie słów wpisanych w okienko wyszukiwania tworzy dla Ciebie mapę powiązanych ze sobą fraz, tematów, a nawet gotowe sugestie nagłówków. Dzięki niemu, bazując na określonych słowach kluczowych, możesz stworzyć rozbudowany i wartościowy dla czytelników wpis na bloga, artykuł sponsorowany czy tekst poradnikowy.

Inne darmowe rozwiązania o podobnej funkcjonalności to m.in.: 

 • Trendy Google, będące cennym źródłem wiedzy o tym, czego użytkowcy najczęściej szukają w wyszukiwarce, 
 • Ubersuggest – szczególnie polecany przy tworzeniu treści pod pozycjonowanie long tail.

LanguageTool – by pisać naprawdę bezbłędnie

Obecnie każdy – zarówno płatny, jak i darmowy edytor tekstu – posiada słownik, który na bieżąco podkreśla oraz koryguje błędy ortograficzne i gramatyczne. Jednak chcąc tworzyć w pełni poprawne gramatycznie czy stylistycznie treści, warto pójść o krok dalej i skorzystać z aplikacji LanguageTool. To cenione przez profesjonalistów, darmowe narzędzie, którego największą zaletą jest niezwykle rozbudowana baza reguł językowych.

LanguageTool dostępne jest zarówno online (możesz w gotowym edytorze napisać treść lub wkleić do sprawdzenia), jak i w formie wtyczek do najpopularniejszych przeglądarek internetowych czy pakietów biurowych.

Surfer SEO – bo liczy się jakość

Nasza kolejna propozycja ułatwi Ci tworzenie treści zgodnych z zasadami pozycjonowania stron www. Surfer SEO to narzędzie, które w kompleksowy sposób:

 • bada jakość tworzonego przez Ciebie contentu,
 • selekcjonuje słowa kluczowe do artykułu,
 • podpowiada sposób użycia określonych zapytań w tekście,
 • monitoruje nasycenie treści frazami,
 • sugeruje optymalną długość treści, liczbę i rodzaj nagłówków.

Za ocenę jakości odpowiada specjalnie stworzony algorytm, który porównuje tworzony tekst z treściami znajdującymi się na stronach z czołowych pozycji w wynikach wyszukiwania na podobne słowa kluczowe. Dzięki temu możesz do perfekcji dopracować artykuł pod kątem SEO, łącząc jego unikalność, naturalne brzmienie oraz optymalne nasycenie frazami kluczowymi.

Surfer SEO, podobnie jak inne, profesjonalne dodatki do optymalizacji treści pod kątem pozycjonowania, jest narzędziem płatnym. Jeśli chcesz tworzyć jakościowe treści, a Twoim priorytetem jest systematyczne budowanie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania, warto rozważyć ten wydatek, ponieważ to kompletne, niezwykle rozbudowane narzędzie SEO.

Canva – gdy chcesz tworzyć ładne treści

Warto pamiętać, że content to nie tylko tekst, ale także obraz, a często również połączenie jednego i drugiego. Posty na Facebooku, zdjęcia publikowane na Instagramie, infografiki dodawane w treści artykułów to zaledwie niektóre przykłady wykorzystania obrazu w content marketingu. Canva to w pełni bezpłatne narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. Możesz je wykorzystać do wielowymiarowego projektowania grafiki na potrzeby swoich działań marketingowych. W szybki i łatwy sposób, korzystając z gotowych szablonów lub własnych elementów, stworzysz m.in.:

 • posty na Facebooka lub Instagram,
 • ulotki, plakaty, logotypy,
 • grafiki do filmów na YouTube,
 • layouty stron internetowych,
 • dokumenty w formacie PDF,
 • infografiki, newslettery oraz wiele innych przydatnych elementów.

Plagiarism Checker – przepis na unikalny content

Ostatnim narzędziem, jakie znalazło się na naszej autorskiej liście dodatków, jest Plagiarism Checker. To bezpłatna aplikacja przeglądarkowa, która pozwala sprawdzić tekst pod kątem „nadmiernej” inspiracji innymi, dostępnymi w Internecie materiałami.

Unikalność to obok wysokiej jakości oraz zgodności ze standardami SEO jeden z głównych filarów wartościowego i dobrze zoptymalizowanego contentu. Plagiarism Checker skanuje Twój tekst, sprawdzając poszczególne słowa, zbitki wyrazów oraz całe fragmenty pod kątem oryginalności. Końcowa ocena obok unikalności obejmuje także inne zagadnienia: poprawność gramatyczną, czytelność tekstu, interpunkcję, dobór słów czy zwięzłość treści.

Narzędzia do tworzenia treści – czy warto za nie płacić?

Podstawową zaletą, która łączy wszystkie wymienione tu narzędzia, jest ich wszechstronne wykorzystanie. Możesz ich użyć bez względu na to, czy tworzysz treści SEO, prowadzisz autorskiego bloga, wykonujesz opisy produktów dla sklepów internetowych czy zajmujesz się marketingiem w mediach społecznościowych. Na uwagę zasługuje również bogata funkcjonalność poszczególnych aplikacji w darmowej wersji. Jeśli jednak tworzeniem treści zajmujesz się zawodowo i chcesz wykorzystać pełnię możliwości każdego z proponowanych przez nas rozszerzeń, przejście na wersję premium może okazać się doskonałym pomysłem. Dzięki temu nie tylko zyskasz dostęp do dodatkowych możliwości aplikacji, ale także zaoszczędzisz sporo czasu dzięki automatyzacji wielu czynności.

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Artykuł powstał we współpracy z profesjonalną firmą świadczącą dla swoich klientów m.in. content marketing – Grupą TENSE

Grafika: pixabay.com

GIF: giphy.com

5/5 - (1 vote)
Picture of Aleksander Misky
Aleksander Misky
założyciel marki wordcare® , która pomaga firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.