Dyrektywa Omnibus w WordPress

woman-g7b2f041ab_1920

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

Dyrektywa Omnibus to nowe prawo Unii Europejskiej, które zacznie obowiązywać od 2023 roku i dotyczy sklepów internetowych. Jednym z ważnych elementów tej dyrektywy jest przepis dotyczący cen promocyjnych, który ma na celu zapewnienie konsumentom większej przejrzystości i uczciwości w zakresie cen oferowanych przez sklepy internetowe.

Dyrektywa Omnibus

W tym artykule:

  • Dyrektywa Ombinus – czym jest?
  • Jak dostosować sklep WordPress do dyrektywy Omnibus?
  • Jaka kara za brak Omnibus?

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Dyrektywa Ombinus – czym jest?

Omnibus w sklepie internetowym – co musisz wiedzieć jako przedsiębiorca?

Jednym z celów dyrektywy Omnibus jest zapewnienie konsumentom większej ochrony przed oszustwami i nieuczciwymi praktykami ze strony sprzedawców.

Przepis ten zakłada, że ceny promocyjne muszą być jasno oznaczone. Sklepy internetowe będą zobowiązane do podawania konsumentom informacji o cenie na 30 dni przed obniżką. Oznacza to walkę z pseudopromocjami, gdzie produkt kosztował mniej przed rzekomą obniżką.

Jak to powinno wyglądać w praktyce?

Przykład sklepu z akcesoriami dla dzieci. Podana cena z ostatnich 30 dni.

Jak dostosować sklep WordPress do dyrektywy Omnibus?

W przypadku sklepów internetowych opartych o CMS WordPress, opcję pokazywania ceny z ostatnich 30 dni możesz wdrożyć za pomocą wtyczki od WP DESK – Omnibus WooCommerce. Wtyczka pozwoli Ci wyświetlać w sklepie cenę z ostatnich 30 dni, tak aby dopasować się do wymagań dyrektywy Omnibus.

Chętnie pomożemy Ci w wdrożeniu dyrektywy Omnibus. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz a dopasujemy Twój sklep, tak aby spełniał wymagania związane z prawidłowym wyświetlaniem ceny z ostatnich 30 dni.

Skontaktuj się z nami, a dopasujemy dla Ciebie odpowiedni pakiet opieki, który będzie obejmował wdrożenie wtyczki, a także profesjonalne zabezpieczenie i przyspieszenie!

Jaka kara za brak Omnibus?

Projekt przewiduje także sankcje za nieprzestrzeganie przepisów. Kary za nieprzestrzeganie Dyrektywy Omnibus są w podobnym systemie, który został wprowadzony w przypadku RODO.

W Polsce kontrola nowych obowiązków będzie przeprowadzała Inspekcja Handlowa. Gdy stwierdzi ona naruszenie przepisów, jednorazowa kara może wynieść do 20 tys. zł. Jeśli w ciągu roku dany przedsiębiorca wciąż nie dostosuje się do obowiązujących zasad, kara może wzrosnąć do 40 tys. zł.

To nie wszystko. Jeśli Inspekcja zauważy praktykę dotyczącą fikcyjnych obniżek, wówczas Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) może uznać to za naruszenie przeciw zbiorowym interesom konkurencji, a co za tym idzie, nałożyć grzywnę w wysokości nawet 10% obrotu w roku obrotowym poprzedzającym rok nałożenia kary.

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Źródło: wpdesk.pl, businessinsider.com.pl

Zdjęcie: pixabay.com, giphy.com

5/5 - (2 votes)
Aleksander Misky
Aleksander Misky
założyciel marki wordcare® , która pomaga firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.