Dynamiczny rozwój e-commerce spowodował, że handel elektroniczny odpowiada w Polsce za znaczną część rynku sprzedaży detalicznej ogółem. To jeden z powodów, dla których w dzisiejszym artykule skupimy się na tym, dlaczego tak wielu właścicieli e-sklepów wybiera system sprzedaży oparty na WordPress, powiemy, czym w ogóle jest płatność WordPress, a także przedstawimy możliwości, jakie daje użytkownikowi WooCommerce skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez operatorów takich jak imoje, Przelewy24, PayU i Dotpay oraz wdrożenie ich w systemie sprzedaży WordPress.
W tym artykule znajdziesz:
- Płatność WordPress – co to takiego?
- System sprzedaży WordPress i jego integracja z Twoim sklepem internetowym WooCommerce
- Płatności online – integracja z WooCommerce
- Bramka płatności na WordPress – integracja WooCommerce z systemem płatności internetowych
- Szybkie płatności Dotpay dla WooCommerce – już nie dla nowych klientów!
- Bramka płatności PayU – wdrożenie na WordPress
- Integracja WooCommerce z Przelewy24
- Możliwość opóźnienia płatności o 21 dni, czyli imoje
pomóc!
Płatność WordPress – co to takiego?
Już ponad 57% Polaków regularnie kupuje w sieci, a ponad 70% z nich uzależnia wybór oferty konkretnego sklepu od tego, czy są w nim dostępne szybkie e-płatności. Właśnie dlatego najprostsza odpowiedź na pytanie „Czym jest płatność WordPress?” brzmi: czymś, bez czego absolutnie nie może funkcjonować Twój sklep internetowy.
Trudno też wyobrazić sobie, by miejsce, w którym realizuje się szybkie płatności online i przechowuje są dane klientów, nie było odpowiednio zabezpieczone. Z WordCare™ możesz liczyć nie tylko na odpowiednie zabezpieczenie, ale i wsparcie techniczne 24/7. Zamów całodobową opiekę dla swojej witryny i dołącz do grona zadowolonych klientów.
Wyobraź sobie drzwi do rozwoju własnego biznesu. Kiedy je otworzysz, raczej wcześniej niż później natkniesz się na WordPress – bez dwóch zdań najpopularniejszy system CMS (jest na nim oparta już co czwarta strona www). Dzięki wtyczce WooCommerce można z łatwością zintegrować moduł płatności i rozpocząć budowanie pozycji własnej marki w e-commerce. To tylko jeden z powodów, dla których już ponad 30% sklepów online wykorzystuje system sprzedaży oparty właśnie na WordPress.
Płatność WordPress z wykorzystaniem bramek od operatorów takich jak Przelewy24, Dotpay bądź PayU to najlepszy sposób na zapewnienie klientom możliwości błyskawicznego zapłacenia za zakupy online. Jako przyszły właściciel sklepu internetowego na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że e-zakupy bez e-płatności są jak YouTuber bez obserwujących albo Instagramer bez followersów. Dlatego, zamiast pytać, czy warto wdrożyć system sprzedaży na WordPress i zintegrować z nim WooCommerce, przejdziemy od razu do tego, jak to zrobić.
System sprzedaży WordPress i jego integracja z Twoim sklepem internetowym WooCommerce
Zanim w ogóle zaczniesz myśleć o zarabianiu na sprzedaży internetowej, musisz stworzyć stronę firmową na WordPressie „od zera” lub dodać moduł sprzedażowy do tej już istniejącej. Jeśli posiadasz własną witrynę, kolejnym etapem będzie zainstalowanie wspomnianej wyżej wtyczki WooCommerce.
WooCommerce to plugin typu open source zintegrowany z WordPressem, dzięki któremu Twoja strona oparta na tym systemie zarządzania treścią zyska funkcjonalności niezbędne przy prowadzeniu sklepu internetowego. Dzięki dostępnym rozszerzeniom wtyczka umożliwia również dostosowanie płatności WooCommerce do indywidualnych potrzeb. Kiedy pobierzesz ją z Repozytorium WordPress i prawidłowo zainstalujesz, zyskasz niezwykle proste w obsłudze narzędzie, które umożliwi Ci edytowanie wyglądu sklepu, sprzedaż produktów zarówno w formie tradycyjnej, jak i cyfrowej, zarządzanie zamówieniami i wysyłką oraz otrzymywanie płatności za sprzedany towar.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa WooCommerce, przeczytaj nasz Poradnik dla początkujących.
Bramka płatności na WordPress – integracja WooCommerce z systemem płatności internetowych
Operatorzy systemów płatności internetowych – m.in. Przelewy24, PayU czy Dotpay – oferują dedykowane moduły płatności dla oprogramowania WooCommerce. Naszym klientom, którzy szukają sposobu na wykorzystanie potencjału rozwoju sklepów internetowych z wykorzystaniem rozszerzeń do WooCommerce, niezmiennie polecamy wtyczki WP Desk, które doskonale sprawdzą się podczas wdrażania w Twoim e-sklepie systemu płatności w Twoim sklepie na WordPress
Pamiętaj, że Twoja strona na WordPressie musi być regularnie aktualizowana – dotyczy to m.in. wszystkich wtyczek, z jakich korzystasz. Zespół WordCare™ zadba o cotygodniowe aktualizacje WordPress i WooCommerce, aby zapewnić bezpieczeństwo i płynność działania.
A teraz kilka słów o korzyściach związanych z wdrożeniem poszczególnych bramek płatności na WordPress.
Szybkie płatności Dotpay dla WooCommerce – już nie dla nowych klientów!
Wśród głównych zalet wtyczki Dotpay WooCommerce można wymienić obsługę 45 kanałów płatności, brak konieczności instalowania na stronie WordPress certyfikatu SSL, a od niedawna też możliwość dokonywania rozliczeń w 15 walutach.
Dotpay do niedawna był jednym z najchętniej wybieranych systemów płatności internetowych w sklepach online opartych na WordPress i WooCommerce. Nie bez powodu użyliśmy tu jednak czasu przeszłego – od 1 lipca 2020, po przejęciu serwisu Dotpay przez spółkę PayPro S.A., do której należy m.in. bramka płatności Przelewy24 (o jej wdrożeniu na WordPress napiszemy więcej w dalszej części artykułu), rejestracja nowych klientów została wstrzymana. Dotychczasowi mogą jednak swobodnie korzystać ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez operatora.
Bramka płatności PayU – wdrożenie na WordPress
PayU to obecnie najpopularniejszy system płatności w Polsce, a zainstalowanie i skonfigurowanie samej wtyczki na WordPress zajmuje dosłownie kilka minut. Pierwszy krokiem to tego, by bramka płatności PayU poprawnie działała na Twojej stronie WordPress, jest założenie konta PayU i zakup wtyczki PayU WooCommerce. Dlaczego warto to zrobić? Na przykład ze względu na:
- Obsługę płatności online oraz płatności kartami kredytowymi;
- Możliwość udostępnienia klientom zakupów ratalnych (Raty PayU);
- Płatności cykliczne PayU WooCommerce zintegrowane z wtyczką WooCommerce Subscriptions – wprowadzenie do oferty usług abonamentowych albo subskrypcji może zachęcić Klientów do korzystania z niej.
Klienci WordCare™ mogą wybierać spośród czterech pakietów obsługi WordPress. Jeśli nie masz pewności, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia, skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej wyceny.
Promocyjna opłata aktywacyjna w PayU wynosi obecnie 29 zł (zamiast 199 zł). Rabat obowiązuje do 15 grudnia 2020 i jeśli do tego czasu zdecydujesz się wdrożyć płatności PayU w swoim e-sklepie, przez pierwsze trzy miesiące będziesz płacić 1,25% (zamiast 2,2-2,5%) oraz dodatkowo 0,30 zł (zamiast 0,35 zł) za każdą transakcję z użyciem karty płatniczej.
Integracja WooCommerce z Przelewy24
Dzięki wtyczce Przelewy24 WooCommerce udostępnisz swoim klientom różnorodne metody dokonywania płatności – oprócz tradycyjnych przelewów czy kart, będą mogli oni skorzystać z przelewów natychmiastowych, płatności SMS-owych, a nawet tradycyjnych przekazów pieniężnych. Ta bramka płatności jest również zintegrowana z PayPal, co może stanowić dodatkowy atut dla części użytkowników.
Wdrożenie wtyczki WooCommerce Przelewy24 to również szereg dodatkowych rozwiązań, m.in. takich jak generowanie bezpośrednich linków do płatności, automatyczne oznaczanie transakcji, które zostały opłacone czy obsługa reklamacji.
Korzystanie z bezpiecznych płatności jest doskonałym sposobem na zwiększenie konwersji w prowadzonym przez Ciebie sklepie internetowym. Usprawnić mogą ją również rozwiązania, które zaproponujemy Ci w WordCare™.
Możliwość opóźnienia płatności o 21 dni, czyli imoje
Doczekaliśmy się też w Polsce pierwszego systemu płatności internetowych, którego operatorem jest bank. Mowa tu oczywiście o imoje prosto spod skrzydeł ING Banku. Funkcjonalnością, która może szczególnie zainteresować zarówno e-sprzedawców, jak i e-klientów jest opcja opóźnienia płatności. „Kup teraz, zapłać za 21 dni” to nowy sposób regulowania należności za zakupy online. Usługa jest dostępna dla klientów wszystkich banków w Polsce bez logowania i konieczności podawania numeru karty lub numeru PESEL. Udostępnione wtyczki i moduły imoje umożliwiają bezproblemową implementację tego systemu płatności w sklepie WooCommerce (wersja 3.0 i nowsze).
Podsumowanie
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z handlem elektronicznym i szukasz opcji, która pozwoli Ci połączyć system sprzedaży z własnym sklepem internetowym, naszym zdaniem wybór jest tylko jeden: WordPress i WooCommerce, które mogą nie tylko w istotny sposób obniżyć koszty wdrożenia sklepu online, ale i zapewnić Ci narzędzia do prowadzenia elastycznego, ukierunkowanego na klienta biznesu.
Bramka płatności, która zintegruje WooCommerce z systemami takimi jak Przelewy24, PayU czy, do niedawna, Dotpay to absolutny must have w Twoim e-sklepie opartym o system sprzedaży WordPress. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego operatora warto nie skupiać się wyłącznie na wysokości kosztów i prowizji, ale spojrzeć na własną stronę WooCommerce oczami potencjalnego kupującego.
Zdjęcia: Pixabay