Ile kosztuje obsługa strony WordPress?

programmer-1653351_1280

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

WordPress to platforma open-source co oznacza, że założenie własnej witryny lub sklepu internetowego WooCommerce jest bezpłatne o ile posiadasz trochę wiedzy i doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Często, niektóre dodatki (wtyczki) umożliwiające np. integrację z kurierami są płatne. Natomiast co się dzieje, gdy posiadamy już w pełni funkcjonujący sklep lub własną stronę internetową? WordPress wymaga stałej opieki, nadzoru, bieżących aktualizacji, a te nierzadko powodują różne problemy z kompatybilnością. Co zatem, gdy potrzebujemy kogoś kto zajmie się bieżącą opieką techniczną witryny oraz będzie rozwiązywać bieżące problemy? Wyjaśniamy!

W tym artykule:

 • Ile kosztuje opieka WordPress?
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?
 • Cennik opieki WordPress
 • Aktualizacje WordPress
 • Kopie zapasowe WordPress
 • Zabezpieczenie WordPress
 • Usuwanie wirusów WordPress
 • Optymalizacja WordPress pod kątem prędkości
 • Prace modernizacyjne
 • Wsparcie awaryjne
 • Podsumowanie
opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Ile kosztuje opieka WordPress?

Cena za miesięczną opiekę jest często uzależniona od ilości godzin, jakie należy poświęcić na opiekę WordPressa. Zdecydowanie witryny z zaawansowaną funkcjonalnością, na przykład wielojęzyczne lub z panelem do logowania dla klientów, a także sklepy WooCommerce wymagają większej uwagi niż strony wizytówki, których treść zmienia się bardzo sporadycznie. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Przede wszystkim na zakres usług, który jest w danym miesięcznym pakiecie. Jeżeli posiadasz wspomniany sklep internetowy zdecydowanie należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak bezpieczeństwo, szybkie reagowanie na awarie czy optymalizację pod kątem prędkości. Pamiętaj, że w sklepie internetowym posiadasz dane klientów, które powinny być odpowiednio zabezpieczone. Ponadto, warto wziąć pod uwagę prędkość działania witryny, dlatego, że przeglądający nie lubią czekać – po prostu uciekną z Twojej witryny, gdy wczytywanie będzie trwało kilkanaście sekund. W WordCare przyspieszamy sklepy, tak aby osiągnąć prędkość poniżej 2 sekund.

Cennik obsługi WordPress

Na naszej stronie internetowej prezentujemy pakiety, które w zupełności wystarczają, aby zapewnić witrynom bezpieczeństwo, szybkie wczytywanie, bieżące utrzymanie oraz pomoc techniczną w przypadku awarii, a nawet gdy będziesz potrzebował/a naszego wsparcia w instalacji/konfiguracji wtyczek oraz zmiany treści w witrynie. 

Aktualizacje WordPress

Przy wyborze firmy, warto zwrócić uwagę na częstotliwość wykonywanych aktualizacji. Naszym zdaniem, które opieramy na doświadczeniu i wiedzy dot. WordPress, najlepszą opcją są aktualizacje do 1 lub 2 tygodnie. Nie rzadziej, ani częściej. Zbyt częste aktualizacje mogą narazić witrynę na wgranie nowszej wersji wtyczki, która może zawierać błędy lub luki w bezpieczeństwie. Interwał w postaci 1 lub 2 tygodni zdecydowanie pozwala na wykrycie problemu przez producenta (lub społeczności WordPressa) i instalację dopiero poprawionej wersji wtyczki/motywu. Z drugiej strony zbyt rzadkie aktualizacje (np. co miesiąc lub dłużej) mogą wiązać się z większym ryzykiem niekompatybilności przy aktualizacji.

Kopie zapasowe WordPress

Kopie zapasowe powinny być umieszczane poza serwerem, na której jest umieszczona witryna. Dzieki temu w przypadku poważnej awarii serwera lub infekcji jesteśmy w stanie przywrócić witrynę która jest odseparowana i znajduje się w bezpiecznym miejscu. W zależności od witryny, zalecamy aby kopie zapasowe były wykonywane minimum raz dziennie, a w przypadku sklepów nawet kilkakrotnie lub nawet w czasie rzeczywistym. Wynika to z faktu, iż w przypadku jakiejkolwiek poważnej awarii, zawsze mamy w miarę “świeżą” kopię, która pozwoli nam na zminimalizowanie ryzyka utraty wprowadzonych ostatnio zmian. 

Zabezpieczenie WordPress

Zabezpieczenie witryny lub sklepu internetowego WooCommerce to niewątpliwie jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze firmy, która zaopiekuje się Twoją witryną. Ważne jest, aby zabezpieczenie obejmowało nie tylko zainstalowanie wtyczki, ale także sprawdzenie Twojej strony pod kątem zainstalowanych wtyczek, konfiguracji Twojej witryny, a także audyt haseł, których używasz. Zabezpieczenie witryny w WordCare to długa checklista, która na bazie doświadczenia i wiedzy została przez nas opracowana osobiście i wykorzystujemy ją w przypadku zabezpieczenia każdej strony, którą bierzemy pod swoje skrzydła aby zapewnić jej 99.9% skuteczność. Dodatkowo, zwróć uwagę, czy firma zainstaluje dodatkowy firewall dla Twojej witryny. 

Usuwanie wirusów WordPress

Jeżeli szukasz firmy, która zabezpieczy Twoja witrynę, zapytaj także co w przypadku gdy mimo zabezpieczenia, wirus pojawi się na Twojej stronie. Co wtedy? Czy będziesz musiał/a dopłacić do dodatkowej usługi usuwania wirusów czy masz już to w cenie? W naszym przypadku, w każdym pakiecie oferujemy nielimitowane i kompleksowe usuwanie wirusów, jeśli się takie pojawią. Oznacza to, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, choć mówiąc szczerze – odkąd witryny naszych Klientów zostały przez nas zabezpieczone, nie mamy problemów z wirusami.

Optymalizacja WordPress pod kątem prędkości

To jest jedna z naszych flagowych usług, ponieważ optymalizacja WordPressa to nie jest proces jednorazowy. Oznacza to, że nie da się jednorazowo wykonać działań, aby w przyszłości (np. za 2 lub 3 miesiące) strona wciąż działała tak samo sprawnie. Zapytaj, jak działa optymalizacja WordPress pod kątem prędkości. W naszym przypadku, zaraz po rozpoczęciu opieki, dokonujemy pomiarów i analizujemy strategię skrócenia czasu wczytywania dla Twojej witryny. Po kilku dniach wysyłamy Ci informację jak Twoja witryna teraz wczytuje się szybciej oraz ewentualnie rekomendujemy dodatkowe działania takie jak CDN premium lub zmianę serwera/hostingu. Co ważne – migracja jest po naszej stronie, zatem Ty nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Więcej o tym jak przyspieszamy witryny w WordCare możesz poczytać tutaj.

Prace modernizacyjne

Rozglądając się za firmami oferującymi opiekę WordPress, sprawdź czy pomogą Ci także w pracach modernizacyjnych i ile godzin miesięcznie otrzymasz. W WordCare jest to nawet nielimitowana ilość godzin w jednym stałym abonamencie! Często nasi Klienci proszą nas o poradę, instalację dodatkowej wtyczki np. gdy chcą wdrożyć nową metodę dostawy w swoim sklepie internetowym. Czasem są to proste zmiany w wyglądzie i treści, a czasem rozwiązanie problemów. Zawsze chętnie udzielamy pomocy, a nasi Klienci chwalą nas za szybkość reakcji.

Wsparcie awaryjne

Awarie i problemy z WordPressem to są sytuacje, których nikt nie lubi i nie można ich przewidzieć. To jest jeden z kluczowych aspektów, który wiąże się z Twoim biznesem. Jeśli Twój sklep internetowy nie działa, Ty nie zarabiasz, prawda? Zatem zwróć uwagę czy Twój przyszły partner techniczny, którego szukasz oferuje wsparcie w przypadku awarii i ile wynosi czas reakcji? Czy firma, która Cię interesuje oferuje całodobowe wsparcie? Możliwe, że w Twoim biznesie to jest bardzo ważne, dlatego warto się nad tym zastanowić. Ponadto, warto również sprecyzować, czy określona ilość godzin miesięcznie na prace przy serwisie dotyczą także wsparcia awaryjnego? Co w przypadku gdy wszystkie godziny w miesiącu zostaną wykorzystane, a Twoja witryna przestanie działać?

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

Obsługa stron WordPress – Podsumowanie

Miesięczny koszt opieki witryny jest uzależniony od kilku czynników – co znajduje się w pakiecie, jak zbudowana jest Twoja witryna oraz na czym Ci najbardziej zależy. Zatem, rozglądając się za firmami warto zwrócić uwagę na to co otrzymasz. Ponieważ wstępna cena może się wydawać wysoka, w ostateczności jest odpowiednia w stosunku do oferowanych usług. Możesz także nas zapytać, ile kosztuje opieka Twojej witryny!

Źródło zdjęcia: Pixabay

4.8/5 - (14 votes)
Picture of Aleksander Misky
Aleksander Misky
założyciel marki wordcare® , która pomaga firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.