Dropshipping WooCommerce – jak zacząć?

Dropshipping WooCommerce

Podziel się

Facebook
Twitter
LinkedIn

Data publikacji

W ostatnim czasie sprzedaż w modelu dropshipping zrobiła się bardzo popularna, a to za sprawą możliwości ograniczenia kosztów magazynowania towaru i procesu wysyłki, a przeznaczenie tych środków na przykład na działania marketingowe. W tym artykule dowiesz się czym jest dropshipping WooCommerce, jak działa, jakie hurtownie działają w modelu dropshipping i jak uruchomić własny sklep internetowy dropshipping w WooCommerce.

W tym artykule:

  • Co to jest dropshipping?
  • Dropshipping hurtownie
  • Hurtownie WooCommerce – jak zintegrować?
  • Podsumowanie
Jeżeli potrzebujesz pomocy w połączeniu Twojego sklepu z hurtownią dropshipping oraz szukasz partnera, który profesjonalnie zabezpieczy i przyspieszy Twojego WordPressa, dowiedz się jak możemy Ci pomóc!

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to model logistyczny umożliwiający Ci sprzedaż produktów, które jeszcze nie zostały przez Ciebie kupione. Tak można opisać go w jednym zdaniu.

Wyobraź sobie, że posiadasz sklep internetowy z wprowadzonymi produktami. Teraz Twój klient kupuje produkt i opłaca zamówienie. Następnie Ty zamawiasz produkt w hurtowni, która wysyła go bezpośrednio do Twojego klienta. Hurtownie zazwyczaj oferują także branding czyli pudełko/kopertę z Twoim logiem i wizerunkiem firmy. Zobacz jak to działa na poniższej grafice:

Dropshipping hurtownie

Zapewne zastanawiasz się z jakimi hurtowniami możesz prowadzić sprzedaż w modelu dropshipping. Ze względu na spore zainteresowanie tym modelem obecnie wiele hurtowni oferuje taką możliwość. Zapytaj się swojego dostawcę czy udostępnia pliki XML/CSV, które możesz połączyć ze swoim sklepem WooCommerce. Przykładowa lista niektórych hurtowni, które oferują sprzedaż w modelu dropshipping poniżej:

AB
https://www.ab.pl/
Elektronika i GSM

ANP
https://anp.com.pl/
Odzież i bielizna

Aquaplanet
https://aquaplanet.pl/_cms/view/32/dropshipping.html
Zoologia

ArtB2B
https://artb2b.pl/Obrazy_Hurtownia_dropshipping.html
Obrazy

B2Btrade
https://b2btrade.eu/
Elektronika i GSM

bimago
https://www.bimago.pl/
Obrazy, fototapety, plakaty

BOOM
https://www.bomm.pl/pl/
Rośliny

BUTOSKLEP
https://butosklep.pl/Wspolpraca-cterms-pol-46.html
Obuwie damskie

Centralazabawek
https://www.centralazabawek.pl/
Zabawki i artykuły dziecięce

EuroToys
https://eurotoys.pl/
Zabawki i artykuły dziecięce

GoDrive
https://godrive.pl/
Artykuły motoryzacyjne

BigBuy
https://www.bigbuy.eu/pl/dropshipping.html
Wielobranżowe

Hurtownie WooCommerce – jak zintegrować?

Do integracji hurtowni działającej w modelu dropshipping polecamy rozwiązanie firmy WPDESK – Dropshipping XML WooCommerce.

Wtyczka pozwala automatycznie wprowadzić produkty, które zostały udostępnione w pliku XML/CSV wybranej przez Ciebie hurtowni. Ponadto, wtyczka synchronizuje także stany magazynowe. Oznacza to, że jeżeli produkt jest już niedostępny w hurtowni, w Twoim sklepie również nie będzie możliwy do kupienia.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w połączeniu Twojego sklepu z hurtownią dropshipping oraz szukasz partnera, który profesjonalnie zabezpieczy i przyspieszy Twojego WordPressa, dowiedz się jak możemy Ci pomóc!

Podsumowanie

WordPress dzięki swej popularności i elastyczności, oferuje wiele dodatków które pozwalają na dowolną konfigurację, w tym sprzedaż produktów w modelu dropshipping. Dzięki temu możesz stosunkowo niewielkim kosztem rozpocząć sprzedaż bez konieczności ponoszenia ryzyka za niesprzedane produkty zalegające w magazynie czy inwestycję w towar przed jego sprzedażą.

Źródło zdjęć: Pixabay, WPDESK

4.6/5 - (18 votes)
Aleksander Misky
Aleksander Misky
Właściciel i założyciel WordCare™ , który pomaga innym firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ