Motyw WordPress za darmo – gdzie szukać i na co patrzeć?

darmowe motywy wordpress

Podziel się

Facebook
X (wcześniej Twitter)
LinkedIn

Data publikacji

Często można spotkać się z opinią, że darmowe motywy WordPress do stron internetowych są dość ryzykownym rozwiązaniem. W tym artykule obalimy ten mit i podzielimy się wiedzą na temat tego, gdzie znajdziecie najlepsze motywy WordPress i na co zwracać uwagę przy wyborze.

 

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress

W tym artykule dowiesz się:

  • Darmowe motywy WordPress a szablony – to nie to samo;
  • WordPress darmowe motywy kontra płatne – czym się różnią;
  • Najlepsze motywy WordPress – gdzie szukać;
  • Na co zwracać szczególną uwagę podczas podejmowania decyzji odnośnie motywu WordPress;
  • Najlepsze darmowe motywy WordPress – nasze top 3
  • Podsumowanie

Darmowe motywy WordPress a szablony – to nie to samo

Często terminy te używane są wymiennie jako określenie tej samej rzeczy. Jednak warto sprecyzować, że motyw odpowiada za wygląd całej strony na WordPressie – czyli m.in. za fonty i kolory. Szablon z kolei to układ pojedynczej podstrony. Liczba i rodzaje dostępnych szablonów są zależne od wybranego motywu na stronie

najlepsze motywy wordpress

WordPress Darmowe motywy kontra płatne– czym się różnią?

Kiedy robimy swoją stronę internetową, stajemy przed wyborem odpowiedniego dla naszego biznesu motywu. Na rynku znajdziemy mnóstwo zarówno płatnych, jak i darmowych motywów WordPress. Na pewno wielu się zastanawia, czym się różnią i czy zawsze warto zainwestować w kupno konkretnego motywu. Czy płatny motyw będzie gwarantem sukcesu strony internetowej?

Otóż to wszystko nie jest takie proste. Płatne motywy wymagają wykupienia licencji, którą należy odnawiać np. raz do roku, aby wciąż otrzymywać nowe aktualizacje oraz mieć wsparcie producenta, kiedy coś przestanie działać. Ceny płatnych motywów WordPress wahają się od 80 do nawet 400 zł. Warto jednak pamiętać, że sama cena nie musi stanowić o dobrej jakości danego produktu. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup, warto sprawdzić jakie możliwości dają darmowe motywy WordPress.

Platforma WordPress oferuje albo całkowicie darmowe motywy, albo motywy, które są darmowe, ale ich bardziej zaawansowane funkcje są dostępne dopiero po zakupie wersji premium. Często jednak jest tak, że te podstawowe funkcje są w zupełności wystarczające do stworzenia całkiem rozbudowanej strony internetowej.

Darmowe motywy WordPress są świetnym rozwiązaniem dla firm, które dopiero zaczynają swoją działalność lub dla osób, które chcą dzielić się swoim hobby w Internecie. Na niekorzyść darmowych motywów WordPress przemawia oczywiście brak wsparcia producenta w momencie, gdy coś przestaje działać, uboga ilość funkcji, brak dodatkowych wtyczek czy też powolny rozwój szablonu i brak nowych aktualizacji.

Jednak istnieje kilka darmowych motywów WordPress obok, których nie można przejść obojętnie. Nie tylko dobrze wyglądają, ale też często są bardziej funkcjonalne niż motywy płatne.Wor

szablon-wektor-strony-docelowej_1325-953

Najlepsze motywy WordPress – gdzie szukać? 

Najwięcej darmowych motywów WordPress można znaleźć na samej platformie. W panelu administratora należy przejść do zakładki Wygląd | Motywy, a tam kliknąć „Dodaj nowy” i ustawić filtry zgodnie z oczekiwaniami. Następnie można przejść do przeglądania i wybierania najlepszych motywów WordPress dla swojej strony internetowej. Dużą zaletą motywów dostępnych bezpośrednio z WordPressa jest bezpieczeństwo użytkownika oraz możliwość podglądu przed instalacją. Kiedy konkretny motyw spodoba Ci się, należy kliknąć „Zainstaluj” i cieszyć się nowym wyglądem strony.

W Internecie również możemy znaleźć sporo ciekawych darmowych motywów dedykowanych dla WordPressa dla firm i nie tylko. Wówczas należy pobrać darmowy motyw, a następnie skorzystać z przycisku „Wyślij motyw na serwer” i wybrać paczkę z szablonem.

Darmowe motywy WordPress – na co należy zwracać uwagę?

Strona internetowa to Twoja wizytówka w sieci – niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, czy bloga podróżniczego. Zatem dobry motyw to podstawa. Jednak na co należy zwrócić uwagę podczas przeglądania długiej listy darmowych motywów WordPress?

Na samym początku warto sprawdzić, czy konkretny motyw jest aktualny i zgodny z Twoją wersją WordPressa. Najlepiej, żeby był zgodny z najnowszą dostępną wersją. Następnie polecamy zwrócić uwagę na to, jak długo wybrany motyw jest rozwijany, ile ma aktualizacji oraz ile osób już go pobrało. Opinie użytkowników również mogą okazać się pomocne i mogą uchronić Cię przed rozczarowaniem motywem, który teoretycznie prezentował się wzorowo.

Inną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając darmowe motywy WordPress to, czy podstawowe funkcje, jakie oferują, odpowiadają naszym potrzebom oraz wymaganiom. Należy też sprawdzić, w jakim stopniu jest możliwa ewentualna personalizacja motywu, aby jak najlepiej nam się z nim pracowało. Ważne jest, by przed instalacją motywu dokładnie obejrzeć demo, w którym przedstawione są wszystkie darmowe funkcje. Po instalacji zaś należy sprawdzić, jak dany motyw zachowuje się na urządzeniach mobilnych – warto wybierać motywy responsywne, które będą dobrze się wyświetlać na wszystkich urządzeniach.

Może się zdarzyć, że wybrany darmowy motyw nie będzie spełniał Twoich oczekiwań. Zawsze  masz możliwość zmienienia go na inny. Należy wtedy skasować odpowiedni folder przez sftp. Możesz oczywiście pozostawić nieużywany motyw na serwerze – pamiętaj jednak, że należy go aktualizować tak, jak pozostałe komponenty WordPressa.

Najlepsze darmowe motywy WordPress – nasze top 3

Jak już zostało wspomniane, na platformie WordPress można znaleźć mnóstwo niesamowitych motywów. Postanowiliśmy jednak przedstawić Wam nasze top 3 najlepsze darmowe motywy WordPress dla firm.

1. Astra WP jest jednym z najbardziej uniwersalnych darmowych motywów WordPress. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dużym atutem tego motywu jest biblioteka demo, z której możesz wybrać gotowy projekt strony i zaimportować go. W ten sposób możesz mieć bardzo profesjonalną stronę internetową w bardzo krótkim czasie. Motyw można ulepszyć do wersji premium, w której otrzymasz dodatkowe projekty stron, dodatkowe opcje edycji nagłówka i stopki i wiele innych. Motyw ten sprawdzi się zarówno jako blog, jak i atrakcyjny sklep internetowy.Najle

24777861

2. Flash jest kolejnym darmowym i responsywnym motywem WordPress. Jest idealnym rozwiązaniem praktycznie dla każdego biznesu zainteresowanego posiadaniem strony internetowej. Motyw ten zawiera wiele elementów, które najczęściej spotyka się w płatnych motywach. Jest to m.in. 11 darmowych widgetów, a także bardzo ceniony kreator stron „przeciągnij i upuść”.

najlepsze motywy wordpress

3. Naszym następnym faworytem jest responsywny motyw Astrid. Jest on świetnym wyborem, jeżeli szukasz darmowego szablonu, dzięki któremu stworzysz profesjonalną stronę firmową. Motyw ten oferuje nieskończone możliwości dostosowania kolorów oraz fontów. Astrid posiada dość rozbudowaną ofertę ciekawych widgetów, a także opcje blogowe, dzięki którym Twoja pozycja w Google ulegnie znacznemu polepszeniu. Jeżeli planujesz stworzyć stronę internetową swojej firmy, to ważne jest też, aby udostępniane treści były dostępne też w innych językach. Motyw Astrid jest zaś gotowy do tłumaczenia strony na języki obce.

24777861astrid

Podsumowanie

Obecność w sieci to w dzisiejszych czasach podstawa. Jednak, aby miała sens, strona internetowa, którą chcesz stworzyć, powinna być oparta na przemyślanej koncepcji. Wtedy wybór motywów i szablonów powinien być nieco łatwiejszy. Warto zwracać uwagę na darmowe rozwiązania, które często nie odbiegają jakością od płatnych, a czasami nawet oferują dużo więcej. Dlatego też zachęcamy do przeglądania darmowych motywów WordPress, które mogą odmienić internetowy wizerunek Twojej firmy.

opieka wordpress
W wordcare® optymalizujemy i przyspieszamy strony WordPress oraz sklepy internetowe WooCommerce. Oprócz tego rozwiązujemy problemy i dbamy o prawidłowe działanie witryn oraz zapewniamy ich profesjonalną ochronę przed wirusami!

Darmowe e-booki dla Ciebie ❤️

Chcesz dowiedzieć się jak możesz zoptymalizować witrynę i zwiększyć sprzedaż?

Pobierz teraz

opieka wordpress
4.9/5 - (12 votes)
Picture of Aleksander Misky
Aleksander Misky
założyciel marki wordcare® , która pomaga firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ
ℹ️ Jednorazowa pomoc bez stałej opieki?
Dowiedz się dlaczego nie będziemy mogli Ci pomóc w rozwiązaniu jednorazowego problemu bez objęcia Twojej Witryny stałą profesjonalną opieką.