Zoptymalizuj swój e-commerce i zwiększ konwersję!

FAQ: obsługa strony internetowej WordPress

opieka wordpress

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Data publikacji

Podstawowe pytania i odpowiedzi

Opieka techniczna WordPress i WooCommerce 24/7 jest dostępna w pakiecie Performance24. Jeżeli chcesz zamówić pakiet, skontaktuj się z nami, a wszystko Ci wyjaśnimy:

Możesz do nas zadzwonić lub napisać, ale także umówić się na spotkanie on-line!

W ramach opieki technicznej związanej również z bezpieczeństwem, bezpłatnie zaimplementujemy oraz skonfigurujemy wtyczkę premium Themes Security PRO, która dodatkowo zabezpieczy Twoją unikalną stronę WordPress lub e-commerce.

Jeżeli będzie taka potrzeba, wdrożymy również dodatkowe środki bezpieczeństwa, które są unikalne dla każdej witryny, z którą współpracujemy. Oznacza to, że zawsze stosujemy indywidualne rozwiązania.

 1. Nielimitowane edycje treści obejmują:
  1. edycja treści i grafiki,
  2. zmiana banerów, slajderów,
  3. instalacja, usuwanie oraz konfiguracja wtyczek,
  4. zmiany w CSS,
  5. dodawanie/usuwanie artykułów na bloga (wykluczając redagowanie treści),
  6. konsultacje e-mailowe z Wykonawcą w zakresie obsługiwanej witryny WordPress,
  7. udzielanie porad, instrukcji, wskazówek, odpowiedzi na pytania
 2. Nielimitowane edycje treści nie obejmują:
  1. aktualizacji i tworzenia niestandardowego kodu,
  2. kodowania PSD do WordPress,
  3. prac graficznych i projektowych,
  4. tworzenia nowych treści (copywriting),
  5. tłumaczeń treści na inne wersje językowe,
  6. utworzenia nowej strony internetowej.

Bez problemu! Jeżeli wykupisz u nas pakiet np. Secure, a z biegiem czasu Twoja witryna będzie wymagała częstszej i bardziej zaawansowanej opieki, w każdym momencie możesz dać nam o tym znać i po podpisaniu nowej umowy, zmienimy wersję pakietu już od przyszłego miesiąca.

Jeżeli zobaczymy, że na Twojej witrynie zwiększył się ruch lub pojawią się inne wzmianki które będą zalecały zmianę pakiety, poinformujemy Cię o tym, ale ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

Chociaż tak na prawdę naszym celem jest zawsze osiągnięcie czasu ładowania poniżej 1 sekundy, nigdy nie składamy ogólnych obietnic, jeśli chodzi o czasy wczytywania witryn, którymi zarządzamy. Każdy kto składa takie obietnice chce po prostu sprzedać Ci swoje usługi, jednak ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

Mimo to większość witryn, którymi zarządzany ładuje się w mniej niż 2 sekundy, co jest zalecanym czasem ładowania według Google.

Każda strona strona internetowa jest inna, dlatego w zależności od różnych aspektów witryny, osiągnięcie czasu ładowania poniżej 2 sekund może okazać się niemożliwe. Sytuacja taka może mieć miejsce na przykład gdy witryna znajduje się na hostingu współdzielonym (obok 10 000 innych witryn) i zawiera 30 reklam Google Ads, prawdopodobnie będzie działać wolno.

Jeżeli natomiast skorzystasz z porad naszych ekspertów, osiągnięcie czasu wczytywania poniżej 2 sekund nie powinno stanowić problemu, równoważąc przy tym potrzeby marketingowe i elementy wspomagające wzrost ruchu oraz sprzedaży na Twojej stronie internetowej.

Nie musisz. Jeżeli nie chcesz zmieniać dostawcy, będziemy opiekować się Twoją stroną na dotychczasowym hostingu. 

Jeżeli jednak zależy Ci na przyspieszeniu Twojej strony to jednym z niezwykle ważnych elementów jest szybki i wydajny hosting. Zapytaj nas o bezpłatną migrację i dodatkową zniżkę na hosting w ramach naszej współpracy

Jak najbardziej! Wspieramy wszystkie eCommerce oparte na WordPressie w ramach pakietu Performance i wyższych.

Możemy wykonać wszelkie prace programistyczne i projektowe oraz zarządzać treścią  i grafiką na Twojej stronie lub dodawać nowe wpisy na bloga.

Dajemy Ci do dyspozycji określoną ilość godzin miesięcznie do wykorzystania na wszelkie zarządzanie treścią i grafiką. Usługi programistyczne/projektowe są rozliczane godzinowo.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, nasz Portal Zgłoszeniowy jest dla Ciebie dostępny 24/7. Ze względu na specyfikę pracy, na chwilę obecną kontakt telefoniczny służy tylko w celach administracyjnych (obsługa umowy, rozliczenia itp.).

Tak, usuwamy wirusy dla Klientów we wszystkich pakietach! Bezpłatnie usuniemy wirusy z Twojej stony jeśli takie się pojawią. Zapraszamy do kontaktu!

Świadczymy usługi optymalizacji prędkości WordPress i WooCommerce tylko dla osób i firm, które chcą przyspieszyć swoją witrynę i utrzymać jej prędkość wczytywania przez długi czas.

Jednorazowa optymalizacja prędkości WordPress może teraz pomóc w szybszym wczytywaniu witryny, ale ponieważ Twoja strona będzie z pewnością zmieniać się w ciągu następnych tygodni i miesięcy, może ponownie zwolnić, chyba że ktoś będzie ją stale optymalizować pod kątem szybkości.

Chętnie podejmiemy współpracę z Tobą, aby zarządzać szybkością Twojej strony nie tylko dziś i jutro, ale również przyszłości.

Ponieważ zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu stałej opieki nad stroną, jej prawidłowym funkcjonowaniem, a także szybkim wczytywaniem oraz profesjonalnym zabezpieczeniem, nie przepadamy za wprowadzeniem jednorazowych zmian. Z doświadczenia wiemy, że jednorazowe zmiany są po prostu nieskuteczne lub w zależności od modyfikacji wymagają ponownej ingerencji po jakimś czasie, co generuje dodatkowe dla Państwa koszty. Dlatego chętnie pomożemy w opiece Państwa strony i jej dalszym rozwoju jako partner techniczny.

Usługa awaryjnego wsparcia jest potrzebna gdy Twoja witryna nieoczekiwanie przestanie działać. Mogą występować błędy w kodzie WordPressa, wtyczkach lub aktywnym motywie. Strony internetowe są również nieustannie hakowane!

Możesz nie wiedzieć co spowodowało awarię, dlatego nasz plan opieki jest kluczowy dla Twojej witryny.

Staramy się być proaktywni zamiast tylko reagować po zdarzeniu, dlatego możemy również kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo i wydajność Twojego WordPressa lub WooCommerce tak aby sytuacje awaryjne się w ogóle nie zdarzały.

Jeśli coś jednak pójdzie nie tak, nasz zespół traktuje sytuacje awaryjne bardzo poważnie i skupiamy się na szybkiej komunikacji, wyjaśnieniu problemu i sposobie jego wyeliminowania.

Twoja witryna WordPress to zbiór plików, oprogramowania oraz bazy danych umieszczonych na serwerze. Kopia zapasowa to kopia wszystkich tych elementów, które tworzą Twoją stronę. Kopia ta jest przechowywana w bezpiecznym miejscu.

Serwis WordPress 24h oraz serwis WooCommerce 24h to usługa, która jest potrzebna gdy Twój WordPress nieoczekiwanie przestanie działać.

Problem może wynikać z błędu w kodzie WordPressa, ale także wtyczek i motywu. Pamiętaj również, że strony WordPress są nieustannie hakowane!

Całodobowa naprawa stron www w WordCare™ daje Ci poczucie spokoju, ponieważ mając pakiet Performance24 masz pewność, że Twoja strona WordPress lub sklep WooCommerce jest pod stałą opieką!

Aktualizacje WordPress to zmiany wprowadzone w kodzie. Dotyczy to zarówno kodu CMS WordPress jak i motywu lub wtyczki.

Oczywiście, aktualizacje można wykonać za pomocą kilku kliknięć jednak zdecydowanie zalecamy podjęcie środków ostrożności takich jak wykonanie pełnej kopii zapasowej witryny przed wykonaniem aktualizacji, a następnie wykonanie aktualizacji w witrynie testowej lub zlecenie webmasterowi zarządzanie wszystkimi aktualizacjami.

Wiadomo, że awarie nie są nigdy planowane. Co w sytuacji, gdy ta awaria WordPress wystąpi w środku nocy lub w weekend?

Chemy, abyś mógł/mogła spać spokojnie, ponieważ jeżeli Twój WordPress zostanie zainfekowany lub przestanie działać, nasz serwis WordPress 24h i serwis WooCommerce 24h zrobi wszystko, aby przywrócić Twoją stronę do prawidłowego stanu bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia.

Ponadto, Twoja witryna będzie w dobrych rękach. Częstsze aktualizacje to mniej awarii. Mamy kilka sposób poniżej, aby zapobiec awariom WordPress i WooCommerce:

Bezpieczeństwo: nieaktualizowany kod wtyczki, motywu albo WordPressa może być podatny na infekcję, dlatego też tak ważne są regularne aktualizacje, aby wprowadzone zostały łatki.

Prędkość: Czy zdarzyło Ci się, że po optymalizacji strona przez jakiś czas działała szybko, ale później znowu zwolniła? Wiemy, że tak się dzieje, gdy optymalizacja jest wykonywana jednorazowo. W naszych pakietach optymalizujemy witryny na początku współpracy, a następnie stale dbamy o ich szybkie wyświetlanie.

Hakerzy, błędy w kodzie, ludzki błąd.
Witryny WordPress są narażone na wiele zagrożeń, dlatego wymagają ochrony na wysokim poziomie.

Co się stanie gdy Twoje Witryna przejdzie w tryb offline, zostanie przejęta albo dane zostaną uszkodzone lub zaginą? Czy możesz sobie pozwolić na rozpoczęcie od zera?

Kopie zapasowe mogą uratować Twoją witrynę i przydają się z wielu powodów:

1. Bezpieczeństwo:
Kopie zapasowe stanowią bardzo istotną część strategii bezpieczeństwa WordPress gdy na przykład witryna, została uszkodzona lub przejęta przez hakera.

Dlatego bardzo ważnym jest przechowywanie kopii zapasowych poza serwerem co pozwala na przywrócenie witryny i usunięcie infekcji.

2. Problem przy aktualizacji:
Za każdym razem, gdy przeprowadzasz aktualizację WordPressa, motywu lub wtyczki podejmujesz ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Aktualizacje stanowią niezbędny element, który zapewnia bezpieczeństwo i szybkość witryny, ale nie oznacza to, że nie mogą przy tym spowodować szkody.

Konflikty wtyczek poprzez błędny kod źródłowy lub błędne aktualizacje mogą szybko zablokować Twoją witrynę a nawet dostęp do niej. Przywrócenie strony z kopii zapasowej może szybko wznowić jej prawidłowe funkcjonowanie.

3. Błąd ludzki
Zawsze należy brać pod uwagę błędy ludzkie. Już tylko jedna linijka błędnego kodu może uszkodzić fragment witryny lub spowodować wyświetlanie się tak zwanego białego ekranu śmierci. Kopie zapasowe pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa czasu i zamiast spędzać go na rozwiązywanie problemu, szybciej możesz przywrócić witrynę dla swoich odwiedzających.

Każde oprogramowanie musi być stale aktualizowane, aby działało prawidłowo. Korzystając z narzędzi stworzonych przez zaufanych programistów i projektantów, wiesz, że odpowiadają oni przed swoim oprogramowaniem i regularnie je aktualizują.
Istnieje wiele powodów, dla których programiści WordPressa (a także wtyczek i motywów) mogą uznać za stosowne zaktualizowanie kodu źródłowego swojego produktu.

1. Bezpieczeństwo:
Kod źródłowy jest bardzo podatny na infiltrację oraz infecję, dlatego możesz dostrzec częste aktualizacje bezpieczeństwa, które są wydawane, aby łatać błędy.

2. Wydajność:
Nawet jeśli na Twojej witrynie znajduje się zaufane i sprawdzone rozwiązanie (wtyczki, motyw), to pamiętaj, że wydajność może z czasem się obniżyć gdy oprogramowanie (kod) stanie się przestarzałe. Dlatego też, wydawane są poprawki wydajności aby mieć pewność, że oprogramowanie nie ma negatywnego wpływu na prędkość działania witryny.

3. Funkcjonalność i ulepszenia:
Każdy dobry programista zwróci uwagę na zmieniające się trendy w sieci. Gdy te się zmieniają, bardzo ważne jest aby strony internetowe mogły stale dostosowywać się do współczesnych doświadczeń użytkowników.

Nie obciążamy Klientów żadną dodatkową opłatą za przygotowanie strony do obsługi.

Nasze narzędzie pinguje (sprawdza) Twoją witrynę(y) co minutę każdego dnia.

Narzędzie to monitoruje stronę czy nie wyświetla błędu 400/500. Jeśli tak, nasz zespół dowiaduje się o problemie i rozpoczyna rozwiązywanie problemu, aby jak najszybciej go rozwiązać.

Dzięki godzinom ręcznej pracy nad optymalizacją oraz wtyczkom premium, które oferujemy bezpłatnie w ramach naszych planów opieki, uzyskujemy wystarczająco szybkie efekty, aby wpłynęły pozytywnie na witryny, którymi zarządzamy.

 1. Podczas rozpoczęcia współpracy nasz zespół przeprowadza audyt Twojej strony internetowej, dzięki czemu możemy stworzyć i zrealizować unikalny plan działania dla Twojej witryny, aby znacznie skrócić czas ładowania.
 2. Proces optymalizacji trwa kilka dni, aby upewnić się, że Twoja witryna działa poprawnie ponieważ optymalizacja to zabieg, który ingeruje bezpośrednio w kod źródłowy Twojej witryny. W trakcie procesu, jeśli nasz zespół uzna, że może to pomóc Twojej witrynie, zaproponuje dodatkowe rozwiązania, takie jak lepszy hosting (migracja jest bezpłatna) lub odpowiedni CDN. Ekspert omówi z Tobą rekomendowane działania.
 3. Dbamy również o to, aby Twoja witryna działała szybko cały czas, ponieważ zoptymalizowanie prędkości witryny to jedno, ale utrzymywanie szybkiego ładowania w dłuższej perspektywie to prawdziwa rewolucja.

Zapewniamy Ci bezpłatny dostęp do wtyczek premium WP Rocket i Smush Pro, a to daje Ci profesjonalną optymalizację witryny oraz kompresję zdjęć na Twojej stronie internetowej.

Proces jest w pełni zautomatyzowany, a wszystkie kopie zapasowe są bezpiecznie przechowywane na serwerach w chmurze Amazon S3.

Co istotne, przywrócenie WordPress z kopii zapasowej wymaga jednego kliknięcia, a nasz zespół zrobi to za Ciebie, gdy pojawi się taka konieczność.

Twój dostawca hostingu również może wykonywać kopie zapasowe, ale czy to wystarczy? Pamiętaj, że kopie te będą wciąż na serwerze, na którym jest Twoja witryna.

Istnieją również wtyczki do tworzenia kopii zapasowych i przywracania WordPressa, jednak co w sytuacji, gdy dostęp do Panelu Administratora WordPressa będzie niemożliwy? Proces przywrócenia Twojej strony może być wówczas znacznie dłuższy, a to może Cię kosztować czas, pieniądze i reputację.

Dlatego możemy zająć się kopiami zapasowymi, które można szybko przywrócić w razie awarii.

Co tydzień wykonujemy aktualizacje Twojego WordPressa – czyli oprócz samego CMS, również wtyczek i motywu. Co więcej, staramy się je wykonywać w godzinach o małym natężeniu ruchu, aby nie wpłynęły negatywnie na wygodę użytkowników i przeglądających Twoją witrynę.
Aktualizacje nie zawsze przebiegają bezproblemowo. Kod w jedym oprogramowaniu może kolidować z innym, co powoduje awarię części witryny lub jej całkowite uszkodzenie. Aktualizacje mogą czasem również powodować niechciane lub nieoczekiwane zmiany w samym interfejsie Twojej witryny. Bez ścisłego monitorowania każdej aktualizacji, Twoi odwiedzający (i użytkownicy) mogą być zdezorientowani, gdy nieoczekiwanie napotkają nieprawidłowo wyrównaną stronę lub uszkodzoną funkcjonalność wtyczki.

Dlatego w WordCare™ jesteśmy od tego, aby pilnować wszystkich aktualizacji Twojego WordPressa oraz zapewnić mu ciągłe i stabilne działanie. 

Ostatniego roboczego dnia miesiąca będziemy wystawiać Ci fakturę na kwotę określoną w naszej umowie. Prosimy Cię o dokonywanie terminowych płatności – 7 dni przelewem na nasz rachunek bankowy podany na fakturze.

Jeśli mamy odpowiedzieć szczerze – to wszystko zależy od zgłoszenia. Chcemy jednak przejrzyście wyjaśnić Ci jak wygląda proces obsługi zgłoszenia.

 1. Wysłanie zgłoszenia
  1. Po poprawnym wysłaniu nam zgłoszenia, otrzymasz automatyczną informację zwrotną, że zgłoszenie zostało zarejestrowane. Od tej chwili zgłoszenie jest w naszym systemie i teraz musimy je otworzyć.
 2. Odpowiedź na zgłoszenie
  1. W pakiecie Performance24 zgłoszenia awarii oraz infekcji są traktowane priorytetowo przez wszystkie dni tygodnia – 365/24/7. Pozostałe zgłoszenia (edycje treści, zapytania, wsparcie techniczne) są rozwiązywane do 24 godzin (w praktyce zazwyczaj do 4 godzin) we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
  2. W pakietach Secure, Performance oraz BusinessPro otrzymasz odpowiedź do 24 godzin  (w praktyce zazwyczaj do 4 godzin) dla pozostałych zgłoszeń w dni we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
 3. Rozwiązanie zgłoszenia:
  1. W ciągu 24 godzin (jeśli to możliwe) zamkniemy zgłoszenie. Jeżeli jednak zgłoszenie bardzo złożone i będzie wymagało więcej czasu, uprzednio Cię o tym poinformujemy.

Oczywiście! W tym przypadku, zaprojektowaliśmy pakiet Custom, aby w pełni zatroszczyć się o indywidualne lub zmodyfikowane rozwiązania na Twojej stronie.

Pewnie! Wybierz dowolny plan opieki WordPress, a Twoja strona będzie oczyszczona z wirusów w ciągu 24 godzin.

Dajemy Ci swobodę, wierząc, że i tak pokochasz współpracę z nami. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem.

Nie obciążamy Klientów żadną dodatkową opłatą za przygotowanie strony do obsługi.

Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy! Poznamy się i Twoją stronę. Ustalimy co będzie najbardziej optymalne i rozpoczniemy opiekę. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Oczywiście, że tak! Współpracujemy z różnymi dostawcami usług hostingowych od dłuższego czasu.

Opiekujemy się wieloma stronami internetowymi, którzy korzystają z preferowanych przez nas dostawców, dlatego możemy zapewnić, że wybierając jeden z nich będziesz zadowolony(a) z jakości, obsługi klienta i skupienia się na szybkości.

Co najważniejsze, preferowani przez nas dostawcy hostingu zapewniają bezpłatne migracji wraz z rejestracją.

Z przyjemnością polecimy Ci dostawcę, z którymi współpracujemy długo i naszym zdaniem najlepiej spełni specyficzne potrzeby Twoich witryn. Gdy zarejestrujesz się u nowego dostawcy usług hostingowych, będziemy z nimi współpracować i nadzorować migrację, tak aby przebiegła płynnie i bez przestojów.

Gdy proces migracji zostanie już zakończony, będziemy zarządzać Twoim środowiskiem hostingowym, aby mieć pewność, że Twoja strona internetowa działa szybko i stabilnie.

W WordCare™ pracujemy we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować 24/7, wyślij nam wiadomość przez formularz kontaktowy, a odezwiemy się najszybciej jak to możliwe. Obiecujemy!

Oceń tą treść!
Aleksander Misky

Aleksander Misky

Właściciel i założyciel WordCare™ - firmy, pomagającej innym przedsiębiorcom w rozwijaniu biznesu poprzez stałą i kompleksową opiekę, wsparcie techniczne, przyspieszenie i zabezpieczenie stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Umów się na rozmowę
lub spotkanie on-line

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ