Zobacz co nowego oferuje WordPress w wersji 5.3?

Content editor editing the feed vector

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Data publikacji

WordPress 5.3 już jest dostępny do pobrania od kilku dni. W panelu administratora pojawi się informacja z możliwością aktualizacji. Będzie to ostatnie wydanie w roku 2019.

Pamiętaj! Przed aktualizacją wykonaj pełną kopię zapasową swojej witryny! Jeżeli potrzebujesz wsparcia w aktualizacji strony, możesz skorzystać z firmy, która profesjonalnie zajmuje się obsługą stron internetowych WordPress.

Design i User Interface

WordPress 5.3 zawiera kilka niewielkich zmian w wyglądzie w Panelu Administratora.

Przede wszystkim dodano ramki wokół przycisków i pól formularza co czyni je bardziej widocznymi.

Twenty Twenty – nowy domyślny motyw WordPressa

Wraz z nową wersją WordPressa, pojawił się nowy motyw, który – jak zwykle – nosi nazwę odwołującego się do roku. Twenty Twenty to motyw jednokolumnowy – nie posiada paska bocznego.

Źródło: wordpress.org

Nowy motyw został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał edytora bloków WordPress, czyli Gutenberga. Pomaga w tworzeniu układów treści dla stron i artykułów.

Twenty Twenty wykorzystuje czcionkę Inter. Bardzo dobrze prezentuje się w nagłówkach i mniejszych ekranach. Dzięki temu zapewnia wygodniejsze czytanie na różnych urządzeniach.

Trzeba przyznać, że motyw prezentuje się bardzo ciekawie i pasuje zarówno do osobistych blogów jak i witryn firmowych.

Ulepszone przesyłanie obrazów

Wcześniej, podczas przesyłania zdjęć o dużych rozmiarach z telefonu zdarzało się, że serwer przekroczył limit czasu przed zakończeniem przesyłania.

Źródło: wordpress.org

W WordPress 5.3 ten problem został rozwiązany. Dzięki temu możesz spokojnie przesyłać zdjęcia o bardzo dużych rozmiarów dla swoich postów i stron.

Usprawniony stan witryny

To bardzo przydatne narzędzie zostało wprowadzone w WordPress 5.1 i pomogło właścicielom witryn nadzorować stan witryny, a dzięki temu poprawić prędkość i wydajność WordPress oraz rozwiązać problemy z zabezpieczeniami.

W wersji WordPress jasno przekazuje informację czy strona powinna być usprawniona czy jest w dobrej kondycji dzięki czemu stan naszej witryny WordPress jest jeszcze bardziej przejrzysty.

Znajdziemy je w Narzędzia > Stan witryny

“Pokaż hasło” przy logowaniu

WordPress dodał przycisk „pokaż hasło” w oknie logowania. Dzięki temu, teraz przy wpisywaniu skomplikowanych haseł możemy sprawdzić czy hasło zostało wprowadzone poprawnie.

Weryfikacja adresu e-mail dla administratora WordPress

Adres e-mail administratora witryny jest bardzo ważny, ponieważ WordPress wysyła na niego resetowanie hasła i inne powiadomienia.

Teraz będziesz okresowo proszony/a o potwierdzenie, że Twój e-mail administratora jest aktualny. Zmniejsza to ryzyko zablokowania Twojej witryny w przypadku zmiany adresu e-mail.

Nie wiesz czy poninieneś/powinnaś zaktulizować swojego WordPressa do wersji 5.3? Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Źródło: wordpress.org

4.9/5 - (8 votes)
Aleksander Misky

Aleksander Misky

The owner and founder of WordCare ™ - a company that helps other entrepreneurs in developing their business through constant and comprehensive care, technical support, acceleration and security of WordPress websites and WooCommerce online stores.

Umów się na rozmowę
lub spotkanie on-line

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ