Zobacz co nowego oferuje WordPress w wersji 5.3?

Content editor editing the feed vector

Podziel się

Facebook
Twitter
LinkedIn

Data publikacji

WordPress 5.3 już jest dostępny do pobrania od kilku dni. W panelu administratora pojawi się informacja z możliwością aktualizacji. Będzie to ostatnie wydanie w roku 2019.

Pamiętaj! Przed aktualizacją wykonaj pełną kopię zapasową swojej witryny! Jeżeli potrzebujesz wsparcia w aktualizacji strony, możesz skorzystać z firmy, która profesjonalnie zajmuje się obsługą stron internetowych WordPress.

Design i User Interface

WordPress 5.3 zawiera kilka niewielkich zmian w wyglądzie w Panelu Administratora.

Przede wszystkim dodano ramki wokół przycisków i pól formularza co czyni je bardziej widocznymi.

Twenty Twenty – nowy domyślny motyw WordPressa

Wraz z nową wersją WordPressa, pojawił się nowy motyw, który – jak zwykle – nosi nazwę odwołującego się do roku. Twenty Twenty to motyw jednokolumnowy – nie posiada paska bocznego.

Źródło: wordpress.org

Nowy motyw został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał edytora bloków WordPress, czyli Gutenberga. Pomaga w tworzeniu układów treści dla stron i artykułów.

Twenty Twenty wykorzystuje czcionkę Inter. Bardzo dobrze prezentuje się w nagłówkach i mniejszych ekranach. Dzięki temu zapewnia wygodniejsze czytanie na różnych urządzeniach.

Trzeba przyznać, że motyw prezentuje się bardzo ciekawie i pasuje zarówno do osobistych blogów jak i witryn firmowych.

Ulepszone przesyłanie obrazów

Wcześniej, podczas przesyłania zdjęć o dużych rozmiarach z telefonu zdarzało się, że serwer przekroczył limit czasu przed zakończeniem przesyłania.

Źródło: wordpress.org

W WordPress 5.3 ten problem został rozwiązany. Dzięki temu możesz spokojnie przesyłać zdjęcia o bardzo dużych rozmiarów dla swoich postów i stron.

Usprawniony stan witryny

To bardzo przydatne narzędzie zostało wprowadzone w WordPress 5.1 i pomogło właścicielom witryn nadzorować stan witryny, a dzięki temu poprawić prędkość i wydajność WordPress oraz rozwiązać problemy z zabezpieczeniami.

W wersji WordPress jasno przekazuje informację czy strona powinna być usprawniona czy jest w dobrej kondycji dzięki czemu stan naszej witryny WordPress jest jeszcze bardziej przejrzysty.

Znajdziemy je w Narzędzia > Stan witryny

“Pokaż hasło” przy logowaniu

WordPress dodał przycisk „pokaż hasło” w oknie logowania. Dzięki temu, teraz przy wpisywaniu skomplikowanych haseł możemy sprawdzić czy hasło zostało wprowadzone poprawnie.

Weryfikacja adresu e-mail dla administratora WordPress

Adres e-mail administratora witryny jest bardzo ważny, ponieważ WordPress wysyła na niego resetowanie hasła i inne powiadomienia.

Teraz będziesz okresowo proszony/a o potwierdzenie, że Twój e-mail administratora jest aktualny. Zmniejsza to ryzyko zablokowania Twojej witryny w przypadku zmiany adresu e-mail.

Nie wiesz czy poninieneś/powinnaś zaktulizować swojego WordPressa do wersji 5.3? Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Źródło: wordpress.org

4.9/5 - (8 votes)
Aleksander Misky
Aleksander Misky
Właściciel i założyciel WordCare™ , który pomaga innym firmom w rozwijaniu biznesu poprzez kompleksową opiekę i wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, a także optymalizację stron WordPress oraz sklepów WooCommerce.

Problem z WordPressem?
Porozmawiajmy!

Bezpłatna wycena
opieki Twojego WordPressa
Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego działu FAQ